Kā jau daudzām jaunajām ģimenēm, arī mums bija svarīgi vairāki kritēriji, kāpēc izvēlējāmies tieši šo zemes gabalu:
– tuvumā atrodas skola un bērnudārzs;
– neatrodas pie lieliem ceļiem;
– atrodas tuvu Rīgai un Rīgas centram.

Pats ciematiņš atrodas vienā no bagātākajiem novadiem Latvijā – Stopiņu novadā. Vietai tuvumā nav ne Via Baltic šoseja, ne arī vēl potenciālā Rail Baltic trase.

Dzidriņas raksturīgas ar interesantu reljefu, mežiem, neregulāru apbūvi, kas rada mājīgumu. Ciemats Meža oga atrodas vislabākajā Dzidriņu daļā, jo to ieskauj meži.

– Elza, Kristīne un Artūrs

Lēmums par īpašuma iegādi mums balstīts gan sajūtās gan racionālos apsvērumos.

Meža vidus, klusa vide un forši kaimiņi, tas viss 14 km attālumā no centra un 1,2 km attālumā no skolas, baseina un Rīgas sabiedriskā transporta. Noteikti būtisks faktors, ka Dzidriņās nav vasarnīcu apbūves, kas nereti sastopama pie-Rīgas dzīvojamos rajonos, līdz ar to apkārtējie īpašumi ir sakopti visu cauru gadu.

Vides mierīgums un brīvā apbūves intensitāte rada mājīgu kopējo iespaidu, pretēji tuvāk Rīgai mazos apbūves gabalos uzbūvētām milzīgām mājām.

– Vīndedžu ģimene

Mūsu stāsts ir tāds pats kā visiem- ģimenes pieaugums un vēlme izrauties prom no daudzstavenēm, sapnis par savu zemes gabalu, nevis domājamo daļu ar svešu suņu un kaķu apmīļotu zālāju.

Tā kā plānojam celt dzīvojamo māju, tad vietai bija jāatbilst vairākiem kritērijiem- tuvumā jābūt skolai, bērnu dārzam un Rīgai. Tieši konkrētais Augšavotiņu zemes gabals pilnībā atbilst mūsu kritērijiem – pat labāk kā pārējās Dzidriņas, jo skola no mūsu mājām būs kājām ejamā attālumā, turklāt pašvaldība ceļu no skolas līdz Dzidriņām plāno asfaltēt, kā arī ierīkot apgaismotu gājēju celiņu. Kā papildu bonusus var minēt, ka šeit kilometra attālumā ir baseins, blakus ir mežs, autobusa pieturas, netālu ir Saurieši, kuru karjereru tīrajos ūdeņos peldos un makšķerēju kopš bērnības. Arī paši Stopiņi ir jauks novads, kurā lieliski var redzēt rūpes par cilvēkiem, kājām gājējiem un riteņbraucējiem.

Vēl mūsu izvēlei par labu nospēlēja tas, ka projekts RailBaltica šim gabalam iet garām ar vairāku kilometru līkumu, tomēr nav nesasniedzamā attālumā. Gaidam jaukus un atsaucīgus kaimiņus.

– Aleksejs, Laine un Olivers